Home / آموزش / دنیای دیجیتال / موبایل / کاربرد کلیدهای روی گوشی

کاربرد کلیدهای روی گوشی

کلیدهای میانبر گوشی
کلیدهای میانبر گوشی

 

کلید Home و کلیدهای تنظیم صدا، سه دکمه فیزیکی روی بدنه گوشی های اندروید هستند که در تلفیق با سه دکمه خازنی یا Capacitive پایین گوشی می توانند چند میانبر اصلی و مهم برای دسترسی به برنامه های داخلی گوشی ایجاد کنند.

در ادامه شما را با این راه های میانبر آشنا خواهیم کرد:

۱- عکاسی از صفحه نمایش

این کارایی که معمولا با نام اسکرین شات در بین کاربران شناخته می شود در حقیقت همان عکاسی از صفحه نمایش است در یک لحظه.

صفحه نمایش شما با هر آنچه که در آن نمایش داده شده با این کار برای یک لحظه ثبت شده و در گالری گوشی سیو خواهد شد. لمس همزمان دکمه پاور به همراه دکمه کاهش صدا به مدت چند ثانیه شما را به این میانبر متصل خواهد کرد.

۲- راه اندازی مجدد گوشی یا Reboot کردن

اگر قصد دارید گوشی خود را مجددا راه اندازی و یا به اصطلاح بوت کنید باید کاری شبیه اسکرین شات انجام دهید، منتها با این تفاوت که برای روت کردن باید کلیدها را برای زمان بیشتری حدود ۱۰ ثانیه نگه دارید.

۳- قطع تماس در یک لحظه

تماس هایی که تمایلی به جواب دادن آن ندارید یا به اصطلاح رد تماس را باید از این طریق انجام دهید، ابتدا در تنظیمات گوشی، در قسمت Accessibility، گزینه Power button ends call را فعال کنید تا از این پس رد تماس تنها با فشار کلید Power صورت بگیرد.

۴- قابلیت home launch

اگر تصور شما از کارایی کلید Home، میانبری برای رفتن به قسمت خانه گوشی است پس بهتر است بدانید که اطلاعاتتان در این زمینه ناقص است.

با رفتن به بخش تنظیمات، گزینه Accessibility ، سپس عبارت Double top و در نهایت انتخاب home launch از این پس تنها با دو بار فشار دادن کلید هوم خواهید توانست وارد یکی از هشت کارکرد اصلی از پیش تعریف شده گوشی اندرویدیتان شوید.

۵- قابلیت دیگر google now است

  به نوعی منشی شخصی گوگل در سیستم عامل اندروید است.

اپلیکیشنی بومی برای جستجوی پاسخ سوالاتی که به زبان طبیعی پرسیده می شود. اما برای فعال کردن این قابلیت طبق معمول به خانه هوم رفته و آن را برای چند ثانیه بفشارید، پس از نمایش آیکون های popup بدون برداشتن انگشت آن را به سمت آیکون Google بکشید و سپس رها کنید.

About hadi saghaei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *