Home / آموزش / خانه داری / نکته های تمیز کاری خانه

نکته های تمیز کاری خانه

نکته های ریز تمیزکاری
نکته های ریز تمیزکاری

در این پست قصد داریم تا شما را با نکته های تمیزکاری خانه ، ترفندهای جالب خانه داری و روشهای کابردی آنها آشنا سازیم. تا خانه ای زیبا و تمیز داشته باشید.

 

تمیزکردن سینک
تمیزکردن سینک

نکته هایی برای تمیزکردن سینک

جوش شیرین را کف و بدنه سینک مرطوب بپاشید و ۲۰ دقیقه بگذارید بماند بعد یک تکه دستمال نخی کف سینک پهن کنید و ۱/۲ لیوان سرکه روی آن بریزید و ۲۰ دقیقه بعد با یک اسکاچ و مسواک کهنه سینک را بسائید و آن را درخشان و براق کنید.

• ترفند براق کردن انواع سینک

چدنی: جوش ‌شیرین + آب

سرامیکی یا فلزی: سرکه سفید

استیل ضدزنگ: محلول صابون

لکه های سمج: جوش شیرین + آب

شیر آب و دسته ها: سرکه یا نوشابه

تمیزکردن اتو
تمیزکردن اتو

 

تمیز کردن کف اتوی جرم گرفته

کف اتوی جرم گرفته را داخل بشقابی از جوش شیرین و سرکه قرار بدهید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند و بعد با یک تکه پنبه یا پارچه نخی اتو را پاک کنید.

 

تمیز کردن قابلمه
تمیز کردن قابلمه

تمیز کردن قابلمه های سوخته

اگر غذا در قابلمه تان سوخته است، فقط كافی است پياز را از وسط نصف كنيد و قابلمه را از آب پركنيد و داخل آن پياز بیندازيد تا بجوشد.

تمیز کاری با لیمو
تمیز کاری با لیمو

تمیز کاری با لیمو

 اگر تخته گوشت شما بوی نامطبوع گوشت و سایر مواد غذایی را به خود گرفته است کافی است با کمک یک قطعه لیمو و نمک آن را تمیز کنید و اثرات بوی بد و آلودگی را از آن محو کنید.

تمیز کردن یقه پیراهن
تمیز کردن یقه پیراهن

برطرف کردن چرک یقه پیراهن

قبل از قرار دادن آن در ماشین لباسشویی می توانید روی یقه پیراهن صابون مالیده پانزده دقیقه ای صبر کنید سپس آن را داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

تمیز کردن با پوست پرتقال‬‎
تمیز کردن با پوست پرتقال‬‎

تمیز کردن با پوست پرتقال و لیمو ترش

 پوست پرتقال و لیمو ترش هائی را که می خورید داخل یک کیسه پلاستیکی داخل یخچال بگذارید و وقتی به حدود ۱۰ تا پوست رسید همه را داخل یک یطری بریزید و با سرکه سفید روی پوست ها را بپوشانید و بگذارید یک جای تاریک و خنک ۱۵ روز بماند و بعد این معجون را که قدرت پاک کنندگی شگفت انگیزی دارد برای پاک و درخشان کردن آشپزخانه و سرویس بهداشتی تان استفاده کنید.

About hadi saghaei