Home / آموزش / دنیای دیجیتال / کامپیوتر / نکات مهم به هنگام خرید لپ تاپ

نکات مهم به هنگام خرید لپ تاپ

Related image

نکات مهم در خرید لپ تاپ مناسب

هرگز نباید بدون تحقیق به سراغ خرید لپ‌تاپ بروید و هنگام خرید به نکات ذیل توجه کنید:

۱- قیمت

بهتر است در بودجه خودتان تجدیدنظر کرده و آن را کمی بالا ببرید. با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی، لپ تاپ‌های ارزان‌تر بسیار زود از قیمت می‌افتند. اما اگر کمی بیشتر هزینه کنید، بعید است تا چند سال نیازی به تعویض آن داشته باشید.

باید گارانتی محصولتان را هم در نظر داشته باشید. گارانتی‌ها انواع مختلفی دارند. برخی از آنها محافظت کامل و برخی محافظت تنها بخشی از سیستم را قبول می‌کنند. اگر احتمال آسیب‌های جدی را می‌دهید گارانتی کامل و در غیر این صورت گارانتی محدود را انتخاب کنید.

۲- لوازم جانبی

برخی اوقات داشتن لوازمی چون اسکنر، پرینتر و دوربین، ضروری به نظر می‌رسد و ممکن است لازم باشد هزینه بیشتری صرف کنید. در مورد لوازم جانبی رایگان هم مراقب باشید که قیمت آن بر روی قیمت کلی نوت بوک اعمال نشده باشد و یا هزینه جداگانه‌ای نطلبد.

لپ‌تاپ بلوتوث‌دار بخرید. بلوتوث برای اتصال لوازمی چون ماوس، صفحه‌کلید و مانند آن ضروری است. برخی لپ تاپ‌ها باوجود WiFi داخلی از بلوتوث بیبهره‌اند و باید این مورد را حتماً مدنظر قرار دهید. قبل از خرید به کاربردی بودن آن و همچنین صرفه مالی لپ‌تاپتان خوب فکر کنید.

۳- حافظه داخلی

اگر لپ‌تاپ موردنظر از حافظه داخلی کمتری برخوردار است می‌بایست هزینه کمتری برای آن در نظر بگیرید. البته به حافظه بلااستفاده نیازی نیست و می‌توانید با انتخاب حافظه کمتر، پولتان را صرف پردازشگر قوی‌تر و لوازم جانبی نمایید.

۴- قابلیت ارتقا

تکنولوژی کامپیوترها دائما در حال تغییر است پس بهتر است لپ‌تاپی را انتخاب کنید که قابلیت ارتقا داشته باشد. لازم است از امکان ارتقا پردازنده، حافظه داخلی و حافظه رم آگاه باشید. بعضی از لپ‌تاپ‌ها با اتصال حافظه خارجی امکان ثبت اطلاعات را فراهم می‌کنند. حتی امکان این ارتقا به‌صورت شخصی هم اهمیت دارد.

۵- قابلیت حمل

بسیاری از مردم، قابل‌حمل بودن را اصلی‌ترین مشخصه لپ‌تاپ می‌دانند. البته این موضوع تبعاتی هم دارد.

لپ‌تاپ‌های سبک‌تر، از پورت‌های خروجی کمتر و پردازنده‌ی ضعیف‌تری استفاده می‌کنند. باید به این نکته توجه کنید که سخت‌افزار موردنظر شما هنگام خرید لپ تاپ کوچک‌تر تأمین شود.

در مورد خوش‌نامی برند فکر کنید. برای تشخیص کیفیت لپ‌تاپ، به شهرت آن نگاه کنید. ممکن است یک کمپانی پول زیادی برای برندش از شما طلب نماید اما قطعاً پشتیبانی بهتری هم ارائه می‌کند.

About hadi saghaei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *